Če pogledamo nazaj na največjo tekmo v zgodovini tenisa - finale Wimbledona med Federerjem in Nadalom 2008

Roger Federer (L) in Rafael Nadal

Julija v deževnem nedeljskem popoldnevu so ljudje, ki so sedeli na osrednjem sodišču v Wimbledonu, priča nečemu čarobnemu. Mnogi med njimi bi nadaljevali, da je bila to največja tekma v zgodovini tenisa. Ni presenetljivo, da se z njimi strinja tudi John McEnroe.

Govorim seveda o finalu Wimbledona leta 2008 med Rogerjem Federerjem in Rafaelom Nadalom.

Ko sem pri 14 letih gledal celotno tekmo na televiziji, moram reči, da sem bil navdušen nad vztrajnostjo teh prvakov, da prenesejo vse in kar koli, kar so jim vrgli. Preprosto je bil drugačen od vsega, kar sem videl prej.

položaj nog za teniški servis

Oba sta se tretje leto zapored uvrstila v finale. Predhodni dve leti je Federer uspešno obranil svoj pokal proti Nadalu.

opornica za roko

V finalu leta 2006 je Federer prevladoval v štirih nizih, leta 2007 pa v petih nizih. Vsi so vedeli, da se je Nadal z vsakim letom vse bolj približeval pokalu, toda če bi šel čez črto, bi bil za Španca še vedno velika ovira.

Federer se je moral soočiti tudi s svojimi notranjimi demoni. Manj kot mesec dni prej ga je Nadal v finalu OP Francije premagal v enakih nizih. Federer je od takrat razkril, da je niz porazov na OP Francije vplival na njegovo zaupanje v tekmah z Nadalom.

Tekma Wimbledona je imela zaradi dežja zamudo pri začetku. Ko pa se je tekma začela, je Nadal odhitel proti vodstvu dveh nizov - preden je dež spet zasul.

Nihče ni pričakoval, da bo Nadal tako dominiral. Minilo je eno uro, da se je tekma začela znova, a kot da je dež pomagal Federerju, da se je vrnil k sebi. Zbral se je, da bo do konca četrtega dosegel dva niza.

V odločilnih trenutkih četrtega niza se je zdelo, da je Nadala obvladala nervoza, saj so se iz njegove loparje razlile nepričakovane napake.

teniški izrazi ljubezen

V petem nizu, ko je bila tekma izenačena na 2-2, se je spet pojavil dež. Ko se je tekma po pol ure znova začela, je občinstvo po vsem svetu upalo, da to ne bo vplivalo na intenzivnost igralcev. In ni.

Ko se je tekma premaknila v peto uro, je rezultat postal 7-7. Kot verjetno veste, tie-breaki v zadnjem nizu Wimbledona takrat niso bili dovoljeni (in še vedno niso pred 12-12).

Oba igralca sta bila dosledna in kljub dežju nista nikoli izgubila osredotočenosti in odločnosti. Toda pri 7-7 ga je Federerjev servis zapustil, Nadal pa je zmagal. Po menjavi koncev je Nadal postregel z zmago.

Ob napornih 4 urah in 48 minutah je Nadal zmagal, ko je Federer iz forhenda zadel v mrežo. Nadal se je v čistem veselju zgrudil na tla, ko je množica vstala, da bi počastila svojega novega prvaka.

standardna velikost teniškega loparja

Končni rezultat se je glasil 6–4, 6–4, 6–7 (5–7), 6–7 (8–10), 9–7 v korist Nadala.

Vsekakor je bila to ena največjih tekem vseh časov v zgodovini tenisa po vseh merilih. Če tekme še niste videli, jo poiščite na YouTubu. Lahko se mi zahvališ kasneje.

Priljubljene Teme

Ellie Goulding bo v petek, 14. junija, od 7. do 9. ure po vzhodnem času na ABC, nastopila kot del poletnega koncerta Good Morning America.

Po zmagi v Hamiltonu se Nova Zelandija v soboto na 5. ODI ujema z Indijo. Evo, kako si lahko ogledate tekmo v Združenih državah.

Ta teden bo premiera novega filma SpongeBob Squarepants 'Sponge On the Run'. Tako si lahko brezplačno ogledate prenos v živo na spletu.

Utah se bo v torek zvečer z Nevado soočila z prepričljivim začetkom košarkarske sezone. Tukaj je opisano, kako lahko igro v živo spremljate brez kabla.