'Pet minut pred Novakom Đokovićem na USO 2016 sem začel jokati' - Stan Wawrinka

Novak Đoković (L) in Stan Wawrinka na podelitvi pokala USO 2016

Novak Đoković je v zadnjem desetletju dominiral na turneji ATP, saj je s svojim nervoznim tenisom osvojil ogromnih 17 grand slamov. Zato je smiselno, da bi vsak igralec, ki bi šel proti njemu, občutil veliko strahu in tesnobe - tudi če je ta igralec običajno neustrašen Stan Wawrinka.

Novak Đoković je zlahka eden najtežjih igralcev, ki so se kdaj koli srečali v finalu Slam -a, skupaj s svojimi vrstniki Big 3 Rafaelom Nadalom in Rogerjem Federerjem. Medtem ko je Stan Wawrinka v finalu Roland Garrosa leta 2015 premagal Srba, si ni privoščil iluzij glede obsežnosti naloge, ko se je pripravil, da se bo z Đokovićem pomeril v finalu Slam na trdi tekmi - na OP ZDA 2016.

Pred kratkim je Stan Wawrinka za francosko revijo L'Illustre podrobno govoril o tem, kaj pomeni soočiti se z Novakom Đokovićem in kako mu je uspelo, da je Srba premagal na OP ZDA 2016.

Pri 31 letih sem mislil, da je to moja zadnja priložnost za zmago na slamu: Stan Wawrinka

Stan Wawrinka med finalom USO 2016

Na vprašanje, ali se je počutil nervoznega na predvečer finala OP ZDA 2016 proti Novaku Đokoviću, je Wawrinka odgovoril:

'Ja, sem. Imel sem 31 let in mislil sem, da je to moja zadnja priložnost za grand slam. Praksa pred finalom je šla narobe. Bilo je veliko vetra, bil sem napet in slabe volje. '

Kljub temu, da so Švicarji do takrat že osvojili dva slama, so tistega dne v New Yorku razbolele noge. Po lastnem priznanju se je Wawrinka v času med treningom in intervjujem pred tekmo pred finalom izoliral od svoje ekipe.

Možnost, da se bo soočil s 17-kratnim prvakom Grand Slam-a, je grozil, da bo Wawrinko premagal, njegovi živci pa so bili očitni.

Stan Wawrinka razlaga svoj glavni načrt, ki mu je pomagal premagati Novaka Đokovića

Stan Wawrinka

Ikonično praznovanje Stana Wawrinke

Tisti, ki so se soočili z Novakom Đokovićem, bi vedeli, kako težko je premagati svetovno številko 1, še posebej, če so vložki visoki. Novak Đoković duši svoje nasprotnike s svojim robotskim slogom igre, zaradi česar si želijo frustrirano izpuščati lase, preden jih konča s svojim natančnim streljanjem.

Ker se je Švicar v svoji karieri večkrat boril proti Novaku Đokoviću, je vedel, da mora pokazati svojo odločnost, da izzove Srba. In to spoznanje ga je nekaj minut pred tekmo mučilo.

„Pet minut pred vstopom v osrednjo pisarno sem se nenadoma počutil zelo slabo, zelo živčen. Začela sem jokati. Moral sem celo malo bruhati. Magnus (njegov trener) je prišel govoriti z mano, jaz pa sem se zbral, tik preden sem v dvorani našel Novaka Đokovića za intervju pred tekmo, «se je spomnil Wawrinka.

Na vprašanje, kako mu je uspelo začeti tekmo, čeprav je bil tako živčen, je Stan Wawrinka odgovoril:

'Še vedno se nisem počutil dobro. V prvem nizu je Novak Đoković vodil s 4: 1, prelomna točka zanj. Na koncu zmagam v igri in tam se odločim, da se fizično utrudim, da se znebim stresa. Podaljšam trajanje izmenjav, tudi če to pomeni njihovo izgubo. '

Z drugimi besedami, Stan Wawrinka je poskušal fizično izvleči stres iz svojega telesa, tako da se je potisnil do izčrpanosti. Teoretično se sliši kot čudna zvijača, vendar je na ta dan delovalo kot čar.

'Začnem teči od desne proti levi in ​​postopoma čutim, da utrujenost prevlada nad umom, zaradi česar se moram osredotočiti na fizično in tenis. Ni ga bilo več. Takrat še nisem vedel, ali bom zmagal na tekmi, vendar sem vedel, da se bom boril do konca. In zmagal sem, «je dodala Wawrinka.

Priljubljene Teme

Komplet telovadnih vaj za začetnike sprinterjev, posebej za krepitev mišic, potrebnih za sprint. Priporočljivo je vaditi z nekom, tako iz varnostnih razlogov kot tudi za podjetje. Ogreti se. 10 minut ogrevanja, na ...

V polfinalu prvenstva Aegon bodo tekmovali Gilles Muller, Marin Cilic, Grigor Dimitrov in Feliciano Lopez.

V Queensu je tudi branilec naslova Andy Murray zasedel mesto v četrtfinalu.

Kako spraviti svojo ženo k hujšanju. Prekomerna telesna teža lahko privede do diabetesa tipa 2, povišanega krvnega tlaka, dovzetnosti za artritis in bolezni srca, apneje med spanjem in celo možganske kapi. Http://www.webmd.com/diet/obesity/obesity-overview ...

Stade Roland Garros na sodišču Philippe Chatrier je bil priča številnim epskim bitkam med legendami.