Wimbledon 2015: Maria Sharapova in Garbine Muguruza se uvrščata v polfinale

Maria Sharapova slavi točko v zmagi nad Coco Vandeweghe v četrtfinalu

Maria Sharapova je premagala Coco Vendeweghe s 6-3, 6-7 (3), 6-2 in se uvrstila v polfinale Wimbledona.

Sharapova je bila pritisnjena že v prvi tekmi, zahvaljujoč odličnim vračanjem Vandewegheja. Rus je pred zmago v igri z zmago ob mreži rešil štiri break točke.

Nosilka št. 4 je bila v tretji igri uvrščena na mesto, saj je zaostajala s 15-40, a je Sharapova zadela asa, da je prišla do dvojke. Američanka je poslala dva strela, da je Sharapovi predala igro. Napaka Vandewegheja iz backhanda pomaga Sharapovi, da si pridobi zgodnjo prednost in vodi z 3-1. Vandeweghe je udarila takoj nazaj, ko je na servis Sharapove dobila tri break točke. Vandeweghe je zadela ogromen forhend, na katerega Sharapova ni imela odgovora, da bi se vrnila v niz.

Kmalu so bili trije zaporedni brejki, ko je Sharapova naletela na servis Vendewegheja. Američanka je naredila še eno napako na prelomni točki, da je prednost vrnila Sharapovi.

Sharapova je zmagala v prvem nizu, ko je Američanka v begu zadela svoj forhend.

Zmagovalka Wimbledona leta 2004 je v tretji igri zgodaj prekinila, ko je Vandeweghe z zadetkom izenačila tri točke za odmor. Za Vandewegheja ni bilo vsega konec. Sharapova je za to tekmo servirala pri 5-4. Zgrešen bekhend, dolgi forhend in dvojna napaka daje Vandewegheju tri break točke. Ustrezno ga je pretvorila z zmagovalcem forhenda.

Vandeweghe je v neodločenem izidu zmagal v drugem nizu, tako da je ključno opozoril na pomembne točke.

Sharapova je dobro začela v tretjem nizu, ko je prekinila servis Vandewegheja, ko je Američanka iz forhenda zadela mrežo. Hitro je skočila do vodstva 3: 0. Vandeweghe je z odlično vrnitvijo v peti igri izvlekel napako Sharapove in tako dosegel rezultat 2-3. Kmalu je Sharapova napredovala, saj je Vandeweghe v šesti igri dolgo forhend poslala na zaostanek 2-4.

Sharapova Američani ne bo vrnila prednosti. Deveta tekma je pripadla dvojki, vendar je nekaj neizsiljenih napak Vandewegheja Sharapovi pomagalo zaključiti tekmo.

Rusinja se bo v zadnjih štirih pomerila s Sereno Williams ali Viktorijo Azarenko.

Muguruza se je uvrstila v polfinale svojega dekleta v Wimbledonu

Garbine Muguruza je pri zmagi nad Timeo Bacsinszky igrala zaostanek

V drugem četrtfinalu na igrišču 1 je Garbine Muguruza s 7-5, 6-3 premagala Timeo Bacsinszky in se prvič v karieri uvrstila v polfinale Wimbledona. Španec je pozno v uvodnem nizu zamenjal eno priložnost za brejk.

Timea je storil neverjetnih 25 neizsiljenih napak in v drugem nizu le enkrat zlomil. Za Švicarje je bilo prepozno, saj se je Muguruza dobro vrnil in osvojil ključne točke za napredovanje na zadnje štiri.

V polfinalu bo v četrtek igrala z Madison Keys ali Agnieszko Radwansko.

Priljubljene Teme

Mohamed Lahyani- nasmejani tenisač

Ta članek se nanaša na nakup majhnega podjetja za kampiranje ali kampiranje po malem. To pomeni podjetje, ki lahko preživi družino. Prvotni avtor je že vodil hotel in kamp ter vodil spletno stran, ki ...

Kako uporabljati Ab valjar. Ab valji so zelo enostavni za uporabo in so lahko presenetljivo učinkoviti. Če se držite rutine, vam bo valjček pomagal okrepiti trebušne mišice in postopoma izboljšal prožnost. Https://www.bodybuilding ...

Kanadski zvezdnik Felix Auger-Aliassime se bo v sredo na uvodni tekmi v Sofiji pomeril z Italijanom Salvatorejem Carusom. Auger-Aliassime je imel spodobno leto, ki so ga poudarili trije finali ATP, vendar še ni osvojil svojega prvenskega naslova samca.