5 najboljših Grand Slam tekem leta 2018

2018 - 14. dan odprtih vrat ZDA

Đoković je zmagal na tretjem OP ZDA in na 14. mestu, s čimer je izenačil rekord Petea Samprasa

Odprto prvenstvo ZDA se je sinoči končalo, ko je Đoković premagal Del Potra, da bi osvojil tretji naslov odprtega prvenstva ZDA in svoj 14. večji turnir v skupnem seštevku, s čimer je bil enakovreden veliki zmagi Petea Samprasa.

S tem so vsi grand slami leta 2018 končani in čas je, da si ogledamo nekaj najboljših tekem letošnjega leta na velikih tekmovanjih. Zelo težko je izbrati najboljše, saj je svet tenisa letos priča nekaj bleščečih srečanj.

različne teniške servise

Toda tukaj je seznam tekem, za katere menim, da si zaslužijo biti med petimi letošnjimi.

#5 Federer proti Čiliću, finale odprtega prvenstva Avstralije

Ta tekma bi se zagotovo zapisala kot klasika v odprti zgodovini Avstralije. Federer je premagal Čilića in osvojil 20. naslov velikega in 6. naslov Avstralije.

Na začetku je bilo videti, da bo Federer zlahka osvojil naslov, saj je udobno vzel prvi niz. Potem pa se je Hrvat odbil nazaj in z zmago v drugem nizu v tie-breaku. Federer se je odzval z zmago v tretjem nizu s 6: 3 in gledal na pot do zmage, saj je v četrtem prebil Čiliča in povišal s 3: 1.

Toda Čilič se ni hotel umakniti. Odmaknil se je in četrti niz vzel s 6-4. Na žalost za Čilića je bilo od tega trenutka vse navzdol zanj. Federer je zgodaj v nizu zlomil Čiliča in se nikoli več ni ozrl, da bi osvojil niz s 6: 1 in svoj 6. naslov OP Avstralije.

kako zlomiti teniške copate
Odprto prvenstvo Avstralije 2018 - 14. dan

Čustveni Federer, potem ko je premagal Čiliča za zmago na šestem OP Avstralije in na skupnem 20. mestu

Priljubljene Teme

Zion Williamson in druge zvezde bodo v četrtek na osnutku lige NBA 2019 našli nove domove. Tukaj je opisano, kako si ga lahko ogledate v živo brez kabla.

Ubijalski streli v tenisu

Napa je zelo uporabno orodje za zmanjšanje dima, pare in vonjav, ki nastajajo pri kuhanju. Pokrov je nameščen nad vašo kuhalno ploščo in ima ventilator, ki vleče zrak skozi kanalizacijo in zunaj vašega doma; različice brez cevi recirkulirajo ...

'En dan naenkrat' se za 4. sezono premakne na POP. Tukaj si oglejte nove epizode 'ODAAT' v živo na spletu brez kabla.

Klavir je čudovit inštrument, vendar se lahko zdi tako zastrašujoče poučevati kot igrati. Na srečo pri začetnih urah klavirja ne gre za igranje zapletenih pesmi ali ritmov. Namesto tega se te lekcije osredotočajo na vlivanje samozavesti ...