Davisov pokal: Nemčija in Češka sta na dan otvoritve izenačili 1: 1

Philipp Kohlschreiber

Philipp Kohlschreiber praznuje zmago

Philipp Kohlschreiber premočan Lukas Rosol v petih sklopih prej Thomas Berdych izenačil s težko zasluženo zmago v petih nizih nad mladincem Aleksander Zverev , pri Davisov pokal srečanje prvega kroga v Hannovru.

1. nogometaš Nemčije Philipp Kohlschreiber je v petek prijel za domače, potem ko je v dveh urah in 57 minutah proti Lukasu Rosolu dosegel pet nizov (3-6, 6-3, 6-4, 2-6, 6-3). To je peta zmaga Kohlschreiberja v šestih spopadih z Rosolom, poroča Xinhua.

Rosol je na cesti in pred 4.500 gledalci ujel svetel začetek, saj je Čeh prvi niz poravnal s 6: 3 po zaslugi 13 zmagovalcev in 13 neizsiljenih napak Kohlschreiberja.

Nemec se je oprl v drugi niz in si pri 6-3 zagotovil brejk pri 4-3 za izenačenje. Kohlschreiber je pridobil zagon in tretji niz zabeležil s 6-4, preden se je Rosol v četrtem (6-2) boril, da bi v odločitev prisilil 30. igralko sveta.

Philipp Kohlschreiber je po prekinitvi pri 4-3 zmagi nedvomno postavil zmago in s 6: 3 popeljal proti Češki republiki.

Thomas Berdych ga izenačuje za Češko

Češka je v drugi tekmi uvodnega dne izenačila 1: 1, saj je Čeh Thomas Berdych v petih nizih premagal odpornega Aleksandra Zvereva (6-7, 6-1, 6-4, 6-7, 4-6) po 4 urah 20 minut.

18-letni nemški debitant je Berdychu težko delal, a kljub vsemu je številka 7 sveta v 69. minuti zagotovila prvi niz v izenačenem izidu (6-8). Zverev ni ostal navdušen in se je po zmagi v drugem in tretjem nizu odbil nazaj (6-1, 6-4).

Berdych je dokazal svoje sposobnosti in izkušnje, ko se je odzval z dvema zaporedoma (7-6, 6-4). Zlasti brezhiben servis Berdycha v četrtem, pa tudi v petem nizu je zavihtel 49. zmago Čeha v konkurenci moštev.

'' To je bila težka tekma proti odličnemu igralcu. Nemčija je lahko ponosna, da ima Aleksandra v svoji ekipi. To je težka izguba zanj, vendar vidim svetlo prihodnost pred sabo. Bilo mi je težko, a boril sem se do konca in splačalo se je, «je dejal Berdych.

Nemčija se bo v soboto za ekipno dvojico pomerila z najvišje uvrščeno Češko, preden bosta v nedeljo dva samca zaključila prvi krog.

Priljubljene Teme

Danes poteka olimpijsko tekmovanje v moškem parku za rolkanje. Če živite v ZDA, si ga lahko ogledate v živo na spletu.

Če nimate kabla, si lahko v nedeljo ogledate prenos v živo v prvenstvu PGA.

Gael Monfils se bo v ponedeljek v prvem krogu OP Francije srečal z Aleksandrom Bublikom. Srečanje je prvo med igralcema na ATP Touru.

Kako držati boben. Ko gre za bobnenje, moraš plaziti, preden lahko hodiš! Za pravilno igranje bobnov je dobra oblika držanja palčk nujna. Vendar pa lahko izbirate med več vrstami oprijemov, ...