Odprto prvenstvo Avstralije 2015: Sharapova in Serena sta zmagali v polfinalnih tekmah in postavili finale uspešnice

Po 11 dneh bleščečega teniškega dogajanja, ki je doživelo veliko neverjetnih tekem, imamo v finalu žreba žensk dve finalistki - prvo svetovno Sereno Williams in drugo svetovno prvenstvo Marijo Sharapovo. Obe ženski sta danes v polfinalu premagali rojake.

set za tenis

Opomba: Finale si lahko v živo ogledate na Sony Liv Sports tukaj .

Polfinale 1: Maria Sharapova je udarila rojakinjo Ekaterino Makarovo

2. nosilka se je na svojem servisu začela tresoče, ko je Makarova napadla od besede go. Sharapova je globoko kopala od 15-40 navzdol in po 10 minutah končno zadržala svoj servis. Nato je Makarovo pritisnila v naslednji servisni igri in 10thSeme mu ni uspelo zdržati, zato je prednost predal Sharapovi.

Petkratna zmagovalka Slam je vodila s 4: 1, preden je nosilka 10. v sedmi igri ulomila servis Sharapove, da se je vrnila na servis v prvem nizu. A Sharapova je udarila takoj nazaj, prekinila servis Makarove in osvojila osem od zadnjih devetih točk, da je prvi niz zaključila v 48 minutah.

Makarova je zabeležila 58-odstotni odstotek prvega servisa, ki je nižji od prvega, in naredila 14 neizsiljenih napak v napačnem prvem nizu. Šarapova je na drugi strani storila 15 neizsiljenih napak, vendar je zadela 15 zmagovalcev, proti Makarovi pa le 5.

Drugi niz je bil enosmerni promet, Sharapova je zmagala v prvih treh igrah, kar je vključevalo dvojni odmor pri servisu. Na prvakinjo leta 2008 se ni oziralo nazaj, saj je na svojem prvem servisu osvojila 93% točk in naredila le 11 neizsiljenih napak. Makarova ni izkoristila dveh priložnosti za brejk in si je pri prvem servisu prizadevala osvojiti več kot 55% točk.

Makarova je v zadnjih petih srečanjih od Sharapove vzela le en komplet, njen današnji nastop pa je pokazal, zakaj. Sharapova je igrala super-agresiven tenis, Makarova pa na to ni imela odgovora, saj si ni uspela opomoči od zgodnjega nazadovanja v uvodnem nizu.

Rezultat tekme: Maria Sharapova je s 6-3, 6-2 premagala Ekaterino Makarovo.

2. polfinale: Serena Williams premaga izziv Madison Keys

kako nositi trak za teniški komolec

Madison Keys je do svojega prvega polfinala za grand slam prišla, potem ko je v treh tesnih nizih premagala Venus Williams. A v tekmo proti mlajši sestri Venus Sereni Williams je prišla s poškodbo stegna, ki jo je utrpela v drugem nizu četrtfinala.

Zdi se, da to 19-letnice ni oviralo, saj je v prvem servisu Williamsa z nekaj agresivnega tenisa prelomila. Williams je bil videti nekoliko presenečen nad močjo svojega mlajšega nasprotnika in se je lahko pozneje vrnila le še v nizu, da bi niz poslala v izenačenje.

Keys je pri prekinjevalcu shranil dve set -točki, vendar je Williams na svoji tretji set spremenila, da je po 45 minutah povedala za niz. Mladi Američan je storil 18 neizsiljenih napak proti le 9 Williamsovim.

Drugi niz ni bil tako blizu kot prvi, ko je Williams v dveh priložnostih prelomil servis Keysa. Keys je na svojem prvem servisu osvojila le 52% točk, svojih dveh priložnosti za break pa ni uspela pretvoriti. Neusiljene napake so prizadele mlado Američanko, saj je naredila 21 napak proti Willaimsovih 7.

Keys je v maratonski sedmi igri prihranil sedem tekmovalnih točk, vendar je Williams ob deveti priložnosti za točko na tekmi postregla z asom, s katerim je tekmo zaključila.

alabama vs georgia brezplačen prenos v živo

Rezultat tekme: Serena Williams je s 7: 6 (5), 6-2 premagala Madison Keys.

Priljubljene Teme

Kako zdraviti teniški komolec. Teniški komolec je pogosto uporabljen izraz za bolečine v kitah na zadnji strani komolca in je pogosto posledica ponavljajočih se obremenitev. Čeprav je stanje lahko boleče, običajno ni preveč resno in je enostavno ...

Naomi Osaka je v soboto preglasila Jennifer Brady, ki je osvojila svoj drugi naslov na OP Avstralije in skupno četrti naslov Grand Slam.

Kako postreči v namiznem tenisu. Postrežba je eden najpomembnejših delov igranja namiznega tenisa. Brez dobrega servisa ne moreš zmagati v dvoboju! Pomembno je, da upoštevate pravila, ko postrežete, saj ne želite, da vas kličo ...

'Življenje v kosih' se vrača s premiero 4. sezone nocoj. Poiščite povzetek o tem, kako si ogledate nove epizode 2019 na spletu prek pretakanja v živo.

Victoria Azarenka in Venus Williams se v sredo srečata v prvem krogu OP Italije. Venus ima v svojem dvoboju prednost pred Azarenko s 6: 2.

V nedavnem intervjuju za B92 je oče Novaka Đokovića Srđan Đoković še enkrat ustrelil Rogerja Federerja.