Če pogledamo nazaj na štirikratna srečanja Federerja in Đokovića na OP Avstralije

Federer in Đoković

Zadnje srečanje Federerja in Đokovića na Grand Slam je prišlo v epskem finalu Wimbledona 2019

Roger Federer in Novak Đoković sta dva najuspešnejša igralca v zgodovini OP Avstralije. Dvojica, ki ima na turnirju 6 oziroma 7 naslovov, je v odprti dobi osvojila več kot četrtino naslovov OP Avstralije.

Ni presenetljivo, da imata Federer (102) in Đoković (73) največ zmag v tekmah in največ finala (7 na kos) od vseh igralcev v Melbourne Parku.

Oba sta se prvič srečala na turnirju za grand slam v četrtem krogu Avstralije leta 2007 - tekmovanju, ki je šlo po poti Federerja, ki je tistega leta na turnirju osvojil svoj tretji naslov. Od tega srečanja je dvojec 15 -krat zaklenil rogove na Majorki, kar vključuje 3 srečanja na prvem turnirju za grand slam v teniškem koledarju.

Morda vam bo tudi všeč: Kaj je v igri pri 50. razpletu rivalstva Federer-Đoković v polfinalu Avstralije 2020?

Ker si Federer prizadeva končati niz porazov za pet tekem Grand Slam proti Đokoviću, poglejmo, kako so se uresničile štiri tekme med dvema najuspešnejšima igralcema na OP Avstralije:

#1 2007 4R: Federer je premagal Đokovića s 6-2, 7-5, 6-3

Đoković (levo) in Federer na OP Avstralije 2007

Branilec naslova Roger Federer se je v četrtem krogu OP Avstralije 2007 pomeril s prihajajočim srbskim najstnikom Novakom Đokovićem. To je bilo tretje srečanje para, ki sta se pred tem srečala v uvodnem krogu leta 2006 v Monte Carlu in v spopadu med Davisovim pokalom med Srbijo in Švico pozneje v tej sezoni.

Prevladujoči 1. svetovni prvak je v enakih nizih premagal Đokovića, poslal 12 asov in padel le 20 točk na servis. Zmagovalca 6-2, 7-5, 6-3 mu je zmanjkalo v manj kot dveh urah.

Federer bi nato uspešno ubranil svoj naslov in s tem postal prvi igralec od Bjorna Borga leta 1980 na Roland Garrosu, ki je osvojil Grand Slam, ne da bi padel niz.

Morda vam bodo všeč tudi: 3 mejniki, ki čakajo na Federerja leta 2020.

Priljubljene Teme

Pozanimajte se o tem, kako gledati drugo sezono serije 'Very Cavallari' prek pretakanja v živo s kablom ali brez njega.

Mama najbolje ve, kako Azarenka razbija Watsonove sanje o Wimbledonu

Kako oblikovati hlače Camo. Ko pomislite na camo, verjetno najprej pomislite na lovce in vojake. Vendar pa lahko enostavno oblikujete hlače v modni obliki za priložnostne, elegantne in verodostojne videze. Za priložnostne sloge pojdite na široke ali krojene hlače ....

Zanimivo bo videti, kako daleč seže ta avstralsko-ameriški par na OP Avstralije 2020.

Tukaj je opisano, kako lahko leta 2020 brez kabla gledate igre San Francisco Giants na spletu.

Bazen je lahko odličen dodatek k velikemu dvorišču, vendar namestitev le-tega še zdaleč ni projekt DIY. V večini mest ne boste smeli sami graditi bazena, saj mora gradnjo nadzorovati pooblaščeni gradbenik, da ...